knihovna - mimo mísu - kontroverze

Contrails nebo Chemtrails

Dá se to vyhledat i pod slovem geoinženýrství - geoengineering. Možná jste si všimli, že poslední dobou některé čáry za letadly nemizí, ale vytvoří šedý povlak na obloze. Dopravní letadla létají ve výšce 8 - 12 km a zanechávají za sebou kondenzační stopy (contrails), které se rozpouští podle vlhkosti,... To že některé čáry vytvoří šmouhy a zakryjí třeba část modré oblohy mohou být chemické stopy (chemtrails). Většinou se jedná o vojenská letadla, je to úmyslné a v zahraničí to bylo oficiálně přiznáno. Diskuze v naší republice bývají dost drsné, např. v leteckém magazímu článek z 31.1.2010 a následné komentáře, ohlas na to je z 7.11.2010 v tomto článku. Pokud by to někdy bylo smazáno, tak zde je kratší výtah z uvedených článků.
Na netu se dá najít dost fotek a videí...

Stránky kde se aktuálně přidávají fotky - Slovenská republika a Česká republika.
Stránky se zajímavou diskusí a zajímavými fotkami, průběžně se aktualizuje, je dobré se přepnout na poslední příspěvky - fórum.
Přírodou se zabývám dost dlouho, poslední dobou to na obloze vypadá jinak, než tomu bylo dřív. Udělal jsem pár fotek, jsou umístěny na stránkách webmix - rok 2011, rok 2012, rok 2013.

Nedívejte se jen na videa nebo fotky, občas se venku mrkněte na oblohu...

Odborník je zaskočen otázkou o vypouštění hliníku do atmosféry:Dobré dokumentační záběry (jen by nemusely dělat komentář děti), jsem zvědav kdy to smáznou:Zajímavé video ze zahraničí, letadlo přestane vypouštět čáru, pak se otočí a vrací se zpět:Ze začátku videa (min 1.13) jsou tři letadla, která začnou mít za sebou stopy, navíc první dvě jsou vedena téměř neviditelným asi letadlem (viditelný světlý bod), které letí vpředu mezi nimi.
Pokud se video nezobrazí, tak přímý odkaz na youtube.Delší film s českými titulky: